piątek, 22 sierpnia 2014

Pomoc w sfinansowaniu budowy

Program dla\u00a0oszczędnych - domy drewniane


Niedawno dotarła do Polski na domy energooszczędne, które mają rozwiązania umożliwiająceobniżanie rachunków . Nowoczesne technologie wdrożono z powodu cały czas rosnących kosztów. Zanim jednak zdecydujemy się na własne M , musimy pprzemyśleć jego plusy i minusy.Zdaniem wielu dużą wadą domu energooszczędnego są wysokie koszty budowy. Warto wprawdzie pamiętać, że poniesione wydatki w mgnieniu oka się zwrócą w postaci niskich rachunków tudzież kosztów eksploatacji.Dom energooszczędny posiada niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzania. Mówiąc prościej, ogrzewa się go 3-5 razy taniej niż typowy budynek. Niskie opłaty za ciepło to realne pieniądze zaoszczędzone za pośrednictwem inwestora.
Są dopłaty
Obecnie możemy korzystać z nowego programu dopłat do budowania domów energooszczędnych. To pierwszy ogólnopolski instrument, który wspiera budujących własne M o niskim zużyciu energii. Przewidziano go na lata 2013-18, zaś wydatkowanie kapitału z programu - do 31 grudnia 2014 r. Program nastawiony został do osób fizycznych, które zamierzają stawiać cztery kąty albo kupować dom/mieszkanie od dewelopera (rozumianego plus jako spółdzielnia mieszkaniowa).
Celem programu jest przygotowanie inwestorów, projektantów, producentów materiałów budowlanych oraz wykonawców do wchodzących wymagań. Będzie on stanowił siłę dla rynku do zmiany możliwości wznoszenia budynków w Polsce, co ma sprowadzić znamienny wynik wychowawczy dla społeczeństwa.
Jak to działa?
Fundusz programu wynosi 300 ml zł. Środki umożliwią realizację mniej więcej 12 tys. domów jednorodzinnych i mieszkań w budynkach wielorodzinnych Dofinansowanie będzie posiadać formę częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego, który został zaciągnięty na budowę bądź zakup domu lub zakup mieszkania. Dotacja ma być wypłacana na konto beneficjenta tuż po zakończeniu dokonania przedsięwzięcia i potwierdzeniu uzyskania koniecznego standardu energetycznego przez budynek.Wysokość dofinansowania będzie zależna od uzyskanego wskaźnika rocznego jednostkowego zapotrzebowania na energię użytkową do celów ogrzewania i wentylacji, który ma zostać obliczany zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a od czasu spełnienia innych warunków, w tym tych dotyczących wydajności i sprawności instalacji grzewczej oraz przygotowania wody użytkowej.
Co zyskać?
Pierwsza profit dla gospodarstw domowych, która wynika z programu, to fakt, że dopłaty do kredytu pokryją część wyższych kosztów inwestycyjnych oraz koszty weryfikacji projektu budowlanego tudzież potwierdzenia osiągniętego standardu energetycznego. Ponadto zmaleją koszty eksploatacji budynku, jego wartość wzrośnie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz